FlightRADAR

Kartka z kalendarza
POGODA

XIX NIEDZIELA ZWYKŁA – 7. sierpnia

8.00 + Stanisława Guziewicza, Juliannę, Henryka, Tomasza, Feliksa, Szymona Krystków i zm. z rodz. Twardochlebów, Guziewiczów, Skwierczyńskich i Dziaduchów.

Biała 10.00 + Józefa, Praksedę Urlewicz, Leonarda, Irenę Grześ i zm. z rodz. Urlewiczów, Kolasów, Grzesiów i Wików.

11.30 + Benedykta Ławidę, - od chrześniaka Krzysztofa z rodz.

PONIEDZIAŁEK – 8. sierpnia – św. Dominika

8.00 + Zygmunta, Ryszarda i Karola

WTOREK – 9. sierpnia – św. Teresy Benedykty

18.00 + Anielę Puślecką – od sąsiadów i przyjaciół z ul. Dworcowej.

ŚRODA – 10. sierpnia – św. Wawrzyńca

Biała 18.00 Dziękczynna z okazji 30 r. pożaru Puszczy Noteckiej.

CZWARTEK – 11. sierpnia – św. Klary

18.00 + Huberta Kamzę.

PIĄTEK – 12. sierpnia

18.00 rez.

SOBOTA – 13. sierpnia

18.00 + Anielę Puślecką – od syna Mariana z żoną.

XX NIEDZIELA ZWYKŁA – 14. sierpnia

8.00 + Benedykta Ławidę – od Marcina z rodz.

Biała 10.00 + Monikę, Edwarda, Władysława, Genowefę Nawrot, Ludwika Kinowskiego, Andrzeja Izydora.

11.30 + Józefa, Joannę Paliwodów, Zofię, Józefa Paliwodów, Helenę, Maksymiliana Rzysko, Juliusza, Zuzannę Waśko, Irenę, Antoniego Włodarek i zm. z rodz.

14.00 Msza św. dożynkowa.

PONIEDZIAŁEK - UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWZIĘCIA NMP – 15. sierpnia

8.00 + Zm. z rodz. Wojtowiczów, Dobskich, Gapskich i Kijków.

Biała 10.00 + Ks. kan. Edmunda Klemczaka.

11.30 + Stefanię, Franciszka, Antoninę, Ignacego Nowaczyków, Marię, Zbigniewa Szutowiczów i zm. z rodz.

XIX NIEDZIELA ZWYKŁA – 7.sierpnia

1. Przeżywamy dziś XIX Niedzielę zwykłą. Bardzo serdecznie dziękuję tym Parafianom i Gościom, którzy uczestniczyli w miniony wtorek w całodziennej Adoracji Najśw. Sakramentu i trwali przy Panu Jezusie. Składam serdeczne Bóg zapłać!

Dziś też w Białej zbiórka ofiar do puszek na odnowienie frontowej części elewacji kościoła. Polecam się temu dziełu!!!

2. W tym tygodniu przypada:

w poniedziałek 8. sierpnia – wspomnienie św. Dominika

we wtorek 9. sierpnia – święto św. Teresy Benedykty od Krzyża

w środę 10. sierpnia – święto św. Wawrzyńca

w czwartek 11. sierpnia – wspomnienie św. Klary.

3. W środę Msza św. o godz. 18.00 tylko w Białej jako dziękczynienie Panu Bogu i Matce Bożej Różańcowej za ocalenie parafii, domostw i lasów w czasie pamiętnego Pożaru Puszczy Noteckiej w 1992 roku. Uczestniczyć będą sygnaliści z Goraju, poczty sztandarowe z zaprzyjaźnionych nadleśnictw i nasi strażacy z OSP Rosko. Zapraszam wszystkich do wspólnej modlitwy. Na tą okazję zostały przygotowane pamiątkowe breloczki.

4. W czwartek Adoracja Najśw. Sakr. i spowiedź św. od godz. 17.00 do wieczornej Mszy św.

5. W piątek o godz. 18.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia w int. zmarłych.

6. Bardzo serdecznie dziękuję Paniom za posprzątanie i przygotowanie naszych kościołów na dzisiejszą niedzielę. Bóg zapłać!

7. Za tydzień w poniedziałek 15. sierpnia przypada Uroczystość Wniebowzięcia NMP. Msze św. w tym dniu wg. porządku niedzielnego. Podczas każdej Mszy św. święcenie bukietów kwiatów i ziół, które będzie można nabyć u Pań z Koła Gospodyń Wiejskich przed każdą Mszą św.

W tym dniu zbiórka ofiar do puszek na Caritas naszej Archidiecezji.

8. Wszystkim Drogim Parafianom i Gościom życzę dobrego i błogosławionego kolejnego wakacyjnego tygodnia. Szczęść Boże!

Wasz Proboszcz

x. Jakub Turek