FlightRADAR

POGODA

3 niedziela zwykła

22 I 2017 r

1. Msze św w tygodniu o godz 18.00, spowiedź św codziennie przed Mszą św a biuro parafialne czynne bezpośrednio po Mszy św

2. Bóg zapłać za składane dzisiaj po mszach św ofiary na nasze Diecezjalne Radio Emaus. Za tydzień składka w kościele na pokrycie kosztów ogrzewania

3. Za tydzień w niedziele spotkanie dla rodziców i dzieci przygotowujących się do I Komunii św o godz 11.00

4. Spotkania przed bierzmowaniem dla uczniów:

klas VI Szkoły Podstawowej - we wtorek

klas I Gimnazjum – w środę

klas II Gimnazjum – w czwartek

klas III gimnazjum – w piątek

Wszystkie spotkania rozpoczynają się Mszą św. Proszę o zabranie długopisów, zeszytów i indeksów

5. Dziękuję rodzinom z ul. Powst Wlkp, Cmentarnej, Mężykowskiej i Dworcowej za wpłaty na remonty dachów

6. Dziękuję za posprzątanie kościoła i terenu wokół. Na następne zapraszam państwa: Łuś, Nawrot, Mucha, Ławniczak, Janeccy

7. Prasa katolicka do nabycia u ministrantów przed kościołem

ks Grzegorz Baranowski

Darowizna na cele kultu religijnego

Przekazując darowiznę na cele kultu religijnego oraz na cele określone w art. 4 ustawy o działalności pożytku publicznego i wolontariacie (Dz. U. z 2003 r., nr 96, poz. 873, z późn. zm.), można skorzystać z odliczeń od dochodu, w szczególności na podstawie art. 26, ust. 1, pkt 9 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych (Dz. U z 2000 r., nr 14, poz. 176, z późn. zm.) podczas składania zeznania o wysokości osiągniętego dochodu za dany rok podatkowy. Dalsze informacje na temat odliczenia znaleźć można na stronie ministerstwa finansów.
Łączna kwota odliczeń z tytułów określonych w art. 26, ust. 1, pkt 9 ustawy nie może przekroczyć w roku podatkowym kwoty stanowiącej 6% dochodu. Odliczenie stosuje się, jeżeli wysokość darowizny pieniężnej jest udokumentowana dowodem wpłaty na rachunek bankowy obdarowanego. Dowodów tych nie należy dołączać do zeznania (PIT/O), należy je jednak przechowywać do czasu upływu okresu przedawnienia zobowiązania podatkowego.
Na przekazie bankowym należy umieścić swoje dane (imię, nazwisko, adres) oraz dane parafii:
      Parafia pw Św. Stanisława Biskupa i Męczennika w Rosku, ul. Powstańców Wlkp 17, 64-730 Wieleń
Przelew z darowizną warto też opisać „darowizna na cele kultu religijnego”.

Sprzątanie kościoła w Rosku

8 października 2016

Przylepa

Sikora