FlightRADAR
flight.jpg
TŁUMACZ
LITURGIA
GALERIA FOTO

Kartka z kalendarza
POGODA


Od soboty 30 maja zniesione zostają ograniczenia w ilości osób mogących uczestniczyć we Mszach Św. a także dyspensa Ks. Arcybiskupa od udziału we Mszy św.

Obowiązują maseczki zakrywające usta i nos.

Serdecznie zapraszam wszystkich Parafian i Gości na Msze św w niedziele i w tygodniu według stałego planu

 


 


  OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE  

Niedziela Słowa Bożego 

24 stycznia 2021r.  

 

 

 

1. Przeżywamy dziś Niedzielę Słowa Bożego. Po każdej Mszy św. zbiórka ofiar na nasze diecezjalne Radio Emaus. 

2. Zakończyliśmy tegoroczne spotkania kolędowe. Bardzo serdecznie dziękuję Parafianom za Waszą obecność w kościele, za wspólną modlitwę - za ten duchowy wymiar naszych spotkań, że choć tak mogliśmy się spotkać. 

Chciałbym podziękować 209 rodzinom za ofiary złożone w tym czasie. Zebraliśmy 16.435 zł. Za te ofiary zostały zamówione nowe drzwi wejściowe do naszego kościoła, które na przełomie kwietnia i maja mają być już wymienione. Składam serdeczne Bóg zapłać za Waszą wielką ofiarność, bez której ta inwestycja nie byłaby możliwa. 

Dziś każdy z obecnych otrzymał wodę święconą i sól egzorcyzmowaną i proszę osobiście poświęcić swój dom czy mieszkanie i rozsypać sól. 

Tak jak wspominałem – jutro - w poniedziałek, od godz. 19.00 przejadę całą parafię z Najśw. Sakramentem, aby pobłogosławić Wasze domy, zagrody i obejścia. Samochód będzie oświetlony sygnalizacją ostrzegawczą, tak aby z daleka był widoczny. Chciałbym, abyście łączyli się duchowo a wyrazem tego oczekiwania niech będzie zapalona świeca w oknie Waszego domu. Zatrzymywać się będę przy krzyżach i błogosławić na zew.  

Trasa będzie następująca

Powst. Wlkp. - od strony Wielenia potem w kierunku Gulcza, Wybudowania, Rosko – Śluza, Dworcowa, Kolonia,  Dworzec, Biała, Jarzębinowa, Kwiatowa, Tęczowa, Cmentarna, Mężykowska, Polna, Studniowa, Podgórna i Kanałowa.  

3. Zapraszam chętnych Panów we wtorek po wieczornej Mszy św. do rozebrania dekoracji bożonarodzeniowej. 

4. W środę nowenna do MBNP o godz. 18.00. Zapraszam do wspólnej modlitwy. 

5. W czwartek Adoracja Najśw. Sakramentu od godz. 17.00 do wieczornej Mszy św. W tym czasie możliwość skorzystania z sakr. pojednania. 

6. W piątek przed wieczorną Mszą św. Koronka do Bożego Miłosierdzia w int. zmarłych.  

7. Zmarli: + Jan Michalak, l. 65 z ul. Cmentarnej; + Kazimierz Wyrowski, l. 78 z ul. Polnej, + Maria Macioszek, l. 71 z ul. Mężykowskiej; + Paweł Sobota, l. 48 z ul. Powst. Wlkp. i + Roman Taraśkiewicz, l. 71 z Białej. Wieczny odpoczynek...  

8. Wszystkim Drogim Parafianom i Gościom życzę wiele zdrowia, ufności w Bożą Opiekę i rozmiłowania w Słowie Bożym. Szczęść Boże!  

Wasz Proboszcz

x. Jakub Turek

 


 
  Parafia pw. św. Stanisława Biskupa w Rosku