FlightRADAR

POGODA

XXVIII Niedziela Zwykła

15 X 2017 r

1. Msze św w tygodniu o godz 18.00, spowiedź przed a różaniec po Mszy św. Serdecznie wszystkich zapraszam na nabożeństwa różańcowe. Za tydzień Niedziela Misyjna rozpoczynająca tydzień misyjny. Składka przed kościołem na Papieskie Dzieła Misyjne. W środę z racji wspomnienia św Łukasza Dzień Modlitw za Pracowników Służby Zdrowia

1. Dzisiaj zbiórka ofiar na poszkodowanych w trzęsieniu ziemi w Meksyku. Podzielmy się z tymi, którzy tak bardzo liczą na naszą pomoc.

Serdeczne Bóg zapłać za złożone w zeszłą niedzielę ofiary na cele remontowe

Dziękuje tym wszystkim którzy wsparli naszą parafialną Caritas i zakupili kremówki papieskie. Szczególnie pragnę podziękować Panu Romanowi Grzegorzewskiemu właścicielowi cukierni z Wielenia za ofiarowane kremówki i Panu Waldkowi Turkowi za ich załatwienie.

Dziękuję firmie Kongo Ogrody z Granowa za pomoc w zakupie nowej kosiarki

2. Za tydzień będzie można w zakrystii i przed kościołem złożyć swój podpis poparcia pod projektem ustawy o ochronie dziecka poczętego, która ma na celu zapewnienie, aby konstytucyjne prawo do ochrony życia nie było różnicowane ze względu na stan zdrowia dziecka poczętego.

3. Dziękuję za posprzątanie kościoła i terenu wokół. Na następne sprzątanie zapraszam państwa: Papaj, Górzny, Sikora, Obst.

4. Zbliża się czas wspomnienia wszystkich wiernych zmarłych, czas porządkowania grobów naszych bliskich. Bardzo proszę o „ekonomiczne i ekologiczne” używanie kosza na śmieci – zabieranie śmieci do koszy domowych a także nie wyrzucanie śmieci na cmentarz niemiecki

5. W zakrystii jak i u ministrantów przed kościołem można nabywać kalendarze ścienne wydane przez archiwum archidiecezjalne w cenie 4 zł

6. Od wtorku, w biurze parafialnym po wieczornych Mszach św, można zamawiać intencje na przyszły rok

7. W najbliższą środę w przychodni w Rosku będzie możliwość wykonania badań USG drożności żył i tętnic Doppler w cenie 55 zł za badanie. Więcej informacji w gablocie

ks Grzegorz Baranowski

Darowizna na cele kultu religijnego

Przekazując darowiznę na cele kultu religijnego oraz na cele określone w art. 4 ustawy o działalności pożytku publicznego i wolontariacie (Dz. U. z 2003 r., nr 96, poz. 873, z późn. zm.), można skorzystać z odliczeń od dochodu, w szczególności na podstawie art. 26, ust. 1, pkt 9 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych (Dz. U z 2000 r., nr 14, poz. 176, z późn. zm.) podczas składania zeznania o wysokości osiągniętego dochodu za dany rok podatkowy. Dalsze informacje na temat odliczenia znaleźć można na stronie ministerstwa finansów.
Łączna kwota odliczeń z tytułów określonych w art. 26, ust. 1, pkt 9 ustawy nie może przekroczyć w roku podatkowym kwoty stanowiącej 6% dochodu. Odliczenie stosuje się, jeżeli wysokość darowizny pieniężnej jest udokumentowana dowodem wpłaty na rachunek bankowy obdarowanego. Dowodów tych nie należy dołączać do zeznania (PIT/O), należy je jednak przechowywać do czasu upływu okresu przedawnienia zobowiązania podatkowego.
Na przekazie bankowym należy umieścić swoje dane (imię, nazwisko, adres) oraz dane parafii:
      Parafia pw Św. Stanisława Biskupa i Męczennika w Rosku, ul. Powstańców Wlkp 17, 64-730 Wieleń
Przelew z darowizną warto też opisać „darowizna na cele kultu religijnego”.

Sprzątanie kościoła w Rosku

Eksner