FlightRADAR

POGODA

2 niedziela Adwentu

4 XII 2016 r

1. Dzisiaj dzień wsparcia modlitewnego i materialnego Kościoła na wschodzie. Serdeczne Bóg zapłać za składane na ten cel ofiary.

2. Roraty odprawiamy od wtorku do piątku o godz 18.00. Serdecznie zapraszam dzieci z rodzicami, gimnazjalistów, młodzież i wszystkich dorosłych. Niech udział w Roratach będzie przygotowaniem do Świąt Bożego Narodzenia. Dla gimnazjalistów udział w roratach jest jedną z kilku obowiązkowych form przygotowania do bierzmowania.

Spowiedź adwentowa w naszej parafii z udziałem zaproszonych kapłanów we wtorek 20 grudnia.

Poświęcone opłatki oraz świece Caritas w cenie 13 duża i 6 mała, można nabywać w zakrystii. Część opłatków została specjalnie przygotowana dla naszej parafii jako cegiełki na renowacje dachów, stąd proszę o oddzielne ofiary przy ich zakupie. Przygotowanych jest tyle zestawów by starczyło dla każdej rodziny.

3. W czwartek uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msze św w Rosku o 9.00 i 18.00 oraz w Białej o godz 16.00. Po wieczornej Mszy w Rosku procesja światła wokół kościoła bardzo proszę o przyniesienie lampionów i gromnic.

4. Za tydzień pierwsza składka remontowa zbierana w czasie Mszy św. Każda forma ofiary na wagę złota. Z góry serdecznie dziękuje za składane na ten cel ofiary i za okazywane zrozumienie. Bóg zapłać

5. Dziękuję za posprzątanie kościoła i terenu wokół. Na następne zapraszam państwa: Hanelt, Mula, Coda, Jacobson

ks Grzegorz Baranowski

Darowizna na cele kultu religijnego

Przekazując darowiznę na cele kultu religijnego oraz na cele określone w art. 4 ustawy o działalności pożytku publicznego i wolontariacie (Dz. U. z 2003 r., nr 96, poz. 873, z późn. zm.), można skorzystać z odliczeń od dochodu, w szczególności na podstawie art. 26, ust. 1, pkt 9 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych (Dz. U z 2000 r., nr 14, poz. 176, z późn. zm.) podczas składania zeznania o wysokości osiągniętego dochodu za dany rok podatkowy. Dalsze informacje na temat odliczenia znaleźć można na stronie ministerstwa finansów.
Łączna kwota odliczeń z tytułów określonych w art. 26, ust. 1, pkt 9 ustawy nie może przekroczyć w roku podatkowym kwoty stanowiącej 6% dochodu. Odliczenie stosuje się, jeżeli wysokość darowizny pieniężnej jest udokumentowana dowodem wpłaty na rachunek bankowy obdarowanego. Dowodów tych nie należy dołączać do zeznania (PIT/O), należy je jednak przechowywać do czasu upływu okresu przedawnienia zobowiązania podatkowego.
Na przekazie bankowym należy umieścić swoje dane (imię, nazwisko, adres) oraz dane parafii:
      Parafia pw Św. Stanisława Biskupa i Męczennika w Rosku, ul. Powstańców Wlkp 17, 64-730 Wieleń
Przelew z darowizną warto też opisać „darowizna na cele kultu religijnego”.

Sprzątanie kościoła w Rosku

8 października 2016

Przylepa

Sikora